fbpx

Burun Estetiği Rhinoplasty

Rinoplasti ameliyatları 100 yıl öncesi tanımlanmış olmakla birlikte, son yıllarda bilişim teknolojilerinin gelişimiyle yaygınlaşan sosyal medya uygulamaları ile adeta altın çağını yaşamaktadır. Böylelikle biz burun cerrahları olarak burunun bu derece popülerlik kazanmasından oldukça memnunuz. Hasta tarafından beklentilerin gün geçtikçe yükselmesi bizleri geçmiş teknikleri modifiye etmeye, kas ve ligaman koruyucu teknikleri cerrahın kişisel deneyimleri ile bütünlemeye ve hatta zaman zaman bu da yetmeyerek farklı arayışlara yönlendirdi. Bizim uygulamamız özellikle son zamanlarda fonksiyonel burun cerrahisini göz önünde bulundurarak ve yüzün bütünü gözetilerek, kas ve ligaman koruyucu rinoplasti operasyonları yapmak şeklinde oldu.

Sonuçlarımızdan oldukça memnunuz ancak yine de belirtmek gerekir ki, her burun ve tabi her yüz kendi dinamiği içerisinde değerlendirilmelidir. Hasta ve cerrah iletişimi bu düzeyde çok önemlidir. Beklentiler, istekler, yapılabilecekler titizlikle konuşulmalı ve karşılıklı görüş birliği sağlanmalıdır.

Kliniğimizde öncelikle hastamızın yüz ve burnun dış görünen kısmı ve burun içi patolojileri birlikte değerlendirilmektedir, sinüs patolojileri de bunlar arasındadır. Yine bazı durumlarda sinüs patolojilerinin bir sonra ki bölümü yani kafa tabanı cerrahisini de bilmek gerekir. Kısaca ,burun dışı ayrı, içi apayrı bir dünyadır. Yorum özgün ve çalışır olmalıdır.

Uzmanlık Bilgileri

  • Etiketler:Burun, Burun Estetiği, Fonksiyonel Burun, Kapalı Burun Estetiği, Rhinoplasty, Rinoplasti