fbpx

Kaşların şekli ve konumu yüz ifadesini belirleyen önemli unsurlardan biridir. Kaş şekli doğumsal olarak belirlenmekle beraber, yıllar içerisinde kaş altı yağ doku, bağ doku ve kemik dokudaki değişimler kaşlarda düşüklüğe, şekil değişikliğine neden olabilmektedir. Kaş düşüklüğü estetik görünümü bozduğu gibi, göz kapağı üzerine yığılma yaparak görme kalitesini de engelleyebilmektedir.
Brow lift ameliyatı kaşlar ile saç çizgisi arasındaki cilt kırışıklıklarının, iki kaş arasındaki dikey kırışıklıkların düzeltilmesi; uçları aşağı sarkmış, pozisyonu değişmiş ve bu nedenle yüzde yorgun bir ifade oluşturan kaşları kaldırarak yüze uygun anatomik yerlerine getirilmesi amacıyla yapılır.

Kaş kaldırma işlemi birden fazla metot ile yapılabilir. Hastanın durumuna göre alın germe ve göz kapağı cerrahisi ile birlikte aynı anda da yapılabilir. Cerrahi metotta kaş kaldırma işlemi lokal veya genel anestezi altında yapılır. İşlem esnasında saçlı deri içinden 2-3 cm’lik kesiler yardımıyla ile özel cerrahi aletler ameliyat bölgesine ulaştırılır. Cerrahi aletteki kamera yardımıyla cilt belirlenen kemik doku üzerinden ilerletilerek üst bir seviyeye kaldırılır ve yeni konumuna yerleştirilir.

Ameliyat bölgesinde yaklaşık 7 gün süre boyunca hafif şişlik ve morarmalar gözlenebilir.

Şimdi Ara