fbpx

Orta Yüz Germe (Mid Face Lift)

Orta yüz bölgesinde yer alan yapılar alt göz kapakları, yanaklar ve elmacık kemikleridir. Yaşla birlikte yanaktaki yağ dokusu azalır, yanaklar aşağı sarkar, yüz ovalliği azalır, alt göz kapağındaki torbalar belirginleşir, yanak ile göz kapağı arasında derin bir hat oluşur. Bu görüntü insanların yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur. Ayrıca sarkan yanaklar burun ile dudak kenarları arasında iki derin çizginin oluşmasına neden olur.
Orta yüz germe ameliyatında amaç kaybedilmiş olan yumuşak dokuyu yerine koymak, aşağıya doğru sarkmış olan yapıları doğal anatomik pozisyonuna geri taşımak ve bozulmuş olan alt göz kapağı yanak ilişkisini düzeltmektir. Bu yöntem yüzün genelinde ve boyun bölgesinde etki sağlamadığı için genellikle yaşlanma belirtilerinin yeni başladığı genç yaştaki hastalarda tercih edilmektedir.
Özellikle göz çevresi ve yanak bölgesinde oluşan sarkmalarda tercih edilen bu teknikte şakak bölgesinde saç içerisinden yapılan kesi ile yüze ulaşılmakta ve cilt ve cilt altı dokular yüz kemikleri üzerinden serbestleştirilerek gerilmektedir.
Kaşlarda düşüklük veya göz çevresinde kırışma ve sarkma var ise şakak bölgesinden küçük bir kesi yapılarak kaş kaldırılır, şakak bölgesi de gerilir. Üst göz kapağında torbalanma var ise aynı seansta bu bölgedeki sorunlar da giderilebilir.

Uzmanlık Bilgileri

  • Etiketler:Face, Mid Face, Mid Face Lift, Orta Yüz Germe, Yüz